Nowoczesne zadaszenia tarasów

Taras to doskonałe miejsce do relaksu oraz spędzania czasu ze znajomymi i rodziną. Jednak nieprzewidywalna pogoda nie zawsze pozwala się z niego cieszyć, nawet w porze letniej. Żar lejący się z nieba dla niektórych jest przeszkodą dla idealnego wypoczynku, a zimny powiew wiatru wieczorem, opady deszczu lub burze negatywnie oddziałują na nasz relaks. Aby całkowicie zacząć cieszyć się z wypoczynku na tarasie, nawet w trakcie niesprzyjającej pogody, warto zainwestować w profesjonalne zadaszenie tarasu. Zapewne bardzo często kapryśna pogoda popsuła Ci poranek lub wieczór spędzony na tarasie. Niespodziewane opady deszczu, grzmoty sprawiały, że w pośpiechu chowałeś meble i pozostałe wyposażenie znajdujące się w tarasie. Chodzenie po nagrzanych kafelkach lub siedzenie na gorących krzesłach nie należy do przyjemnych rzeczy. Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji i nie chcesz dopuścić aby cokolwiek zepsuło Twój wymarzony wypoczynek, koniecznie zainteresuj się nowoczesnym zadaszeniem tarasu.

O czym warto pamiętać wybierając zadaszenie na taras?

Przed zamówieniem zadaszenia tarasu, warto przemyśleć kilka kwestii. W pierwszej kolejności jaki stopień ochrony przed czynnikami atmosferycznymi ma posiadać taras. Czy chcesz go zabezpieczyć przed deszczem, czy również przed gorącym słońcem. Jeśli Twój taras znajduje się od strony wschodniej lub południowej, w takim wypadku zadaszenie tarasu jest konieczne. Wybór roślinności jaką chcemy zasadzić obok tarasu również ma znaczenie, ponieważ niektóre potrzebują dużego nasłonecznienia, a inne wręcz przeciwnie. Zadaszenie tarasu powinno także pasować do stylu Twojego domu, aby nie odbiegał od jego bryły i wyglądu. Możliwości nowoczesnego zadaszenie tarasu jest wiele, od pergoli na taras, zadaszenia całego tarasu po ekskluzywne markizy. Zadaszenie tarasu może być wykonane z różnego rodzaju materiałów.

Nowoczesne zadaszenia tarasów

Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Najpopularniejsze i najlepsze nowoczesne zadaszenie tarasu wykonane jest ze szkła i aluminium. Ten materiał nie tylko idealnie nadaje się do zadaszenie tarasu, ale również do konstrukcji zadaszeń wejścia do domu- nad gankiem. Można także zdecydować się na tzw. ogrody zimowe, czyli zabudowany taras. Aluminiowa konstrukcja ze szklanym wypełnieniem, idealnie wkomponuje się w piękny ogród. Przeszklone ściany oraz zadaszenie tarasu jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Szklane zadaszenie tarasu jest odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Zadaszenie tarasu ze szkła uchroni przed promieniami słonecznymi, opadami deszczu, natomiast przeszklone ściany osłonią nas przed nieprzyjemnym wiatrem. Nowoczesne zadaszenie tarasu  jest przede wszystkim wykonane z bezpiecznych materiałów i przechodzą mnóstwo kontroli jakości oraz testów odpornościowych. Konstrukcja aluminiowa, która stanowi filar zadaszenia jest o wiele trwalsza od drewnianej, czy wykonanej z PCV.

Jeśli nie jesteś przekonany do szklanego zadaszenia tarasu, możesz wybrać płyty poliwęglanowe. Płyty z poliwęglanu są bardzo lekkie oraz pasują do wielu budynków.  Zadaszenie tarasu z poliwęglanu jest odporne na niskie i wysokie temperatury. Natomiast grubsze płyty poliwęglanowe nie przepuszczają promieni słonecznych. Nowoczesne zadaszenie tarasu dostępne jest w różnych barwach – mlecznych, bezbarwnych oraz przyciemnionych.

Nieco tańszym i szybszym rozwiązaniem na zadaszenie tarasu jest wykorzystanie markiz tarasowych. Jest to o tyle komfortowe rozwiązanie, ponieważ możemy mieć pełną kontrolę nad nasłonecznieniem tarasu. Nowoczesne zadaszenie tarasu z markizy jest sterowane za pomocą pilota, który pozwala monitorować zacienienie. Markiza tarasowa zajmuje bardzo mało miejsca, a montaż nie wymaga użycia tylu środków i czasu co zadaszenie wykonane z innych materiałów. Gdy nie korzystamy z tarasu markiza tarasowa może być zasuwana i równocześnie pomieszczenie przylegające do werandy będzie maksymalnie oświetlone.

Innowacyjne zadaszenie tarasu a oświetlenie

Bardzo często wyjście na taras prowadzi z jakiegoś pomieszczenia z domu- jadalni bądź salonu. Dlatego nasuwa się pytanie, jak wiele światła dziennego stracą wyżej wymienione pomieszczenia, kiedy zamontujemy zadaszenie nad tarasem.  Jednym ze sposobów który spowoduje, że ubytek światła będzie wręcz niezauważalny jest wybranie przeźroczystego zadaszenia na taras np. ze szkła.

Innym sposobem na oświetlenie tarasu jest zamontowanie punktowego oświetlenia led. Dobrze rozplanowane oświetlenie tarasu bardzo ułatwia poruszanie się po nim, zaraz po zachodzie słońca, równocześnie sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Odpowiednio przemyślana scenografia świetlna może nadać pomieszczeniu bardzo romantycznego klimatu, uwydatnić niezauważalne w ciągu dnia zalety architektoniczne budynku lub podkreślać poszczególne dekoracje czy rośliny. Punktowe oświetlenie led jest najbardziej praktycznym oraz efektywnym źródłem światła do oświetlenia tarasu. Emitują światło o różnej barwie- zimnej lub ciepłej. Przede wszystkim oświetlenie LED tarasu jest bardzo energooszczędne, ponieważ zużywają o 80% mniej energii od popularnych żarówek halogenowych.

ZOBACZ

ATUTY ALUBOSS
OTO, CO NAS WYRÓŻNIA:

Autorski

Autorski produkt

nowoczesny

nowoczesny design

własny

własny montaż

liczne

liczne akcesoria

niezawodny

niezawodny serwis