Zabudowy i zadaszenia tarasów Kraków - aluminiowo-szklane

Każdy lubi posiedzieć z kubkiem kawy lub gorącej herbaty na tarasie. Poczytać ulubioną książkę, albo po prostu poleżeć na leżaku. Bardzo często nasz klimatu uniemożliwia korzystanie z tarasu przez cały rok. Jednak nie zawsze w ciągu tych 5 miesięcy w roku można w pełni cieszyć się z tarasu. Obfite opady deszczu, czy zbyt mocno grzejące słońce potrafią zepsuć nam plany związane z wypoczynkiem na tarasie. Jednak jest na to idealne rozwiązanie – zadaszenie na taras. Gdy nasz taras będzie zadaszony, żadne niesprzyjające warunki atmosferyczne nie będą nam przeszkadzać w błogim wypoczynku.


Zadaszenia tarasów Kraków

Zadaszenie na taras – dlaczego jest takie istotne?

Kiedy wychodzisz na taras z samego rana, wiatr muska twarz, kubek z gorącą herbatą ogrzewa dłonie. Po kilku godzinach palące słońce nagrzewa płytki, które parzą w stopy. Gdy zanosi się na deszcz w pośpiechu chowamy meble, poduszki, koce oraz resztę rzeczy znajdujących się na tarasie. Aby tego uniknąć, wcześniej czy później, każdy posiadasz tarasu zaczyna myśleć o jego zadaszeniu. Stałe zadaszenie tarasu jest bardziej stabilne oraz solidne, niż parasol, który trzeba składać i rozkładać, czy chować na zimę lub przed silnym wiatrem. Zadaszenie tarasu ochroni nas przed deszczem, słońcem, śniegiem, nawet nasze meble i sprzęt który się na nim znajduje. Dzięki zadaszeniu na taras, nie musimy się martwić, że nasze spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi będzie nieudane, ponieważ nie zepsuje nam go nawet nieprzyjemna pogoda. Co ważniejsze, zadaszenie tarasu chroni przed promieniowaniem słonecznym, które w nadmiarze może być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Zadaszenie tarasu ingeruje w wygląd i proporcje budynku. Dlatego dobrze, jeśli kształt, kolor, a nawet użyte materiały pasowały do domu. Całkiem inne zadaszenie tarasu projektuje się przy nowoczesnej willi, o minimalistycznej bryle i utrzymane w szarych kolorach elewacji, a inne przy tradycyjnych domkach z drewnianymi elementami i spadzistym dachem. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, jakie zadaszenie tarasu będzie pasować do naszego domu, warto zasięgnąć pomocy architekta lub firmy, która zaprojektuje dla Ciebie idealne zadaszenie dla Twojego tarasu. Jeszcze do niedawna jedyną formą odizolowania się od słońca był parasol ogrodowy, jednak takie parasole nie były w stanie okryć tyle przestrzeni, ile byśmy tego chcieli.

Pewnym sposobem na zapewnienie odpowiednich warunków do wypoczynku, niezależnie od pogody jest markiza na taras. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy mieć całkowitą kontrolę nad nasłonecznieniem tarasu. Luksusowe markizy posiadają pilot, za pomocą którego można monitorować zacienienie. Markizy tarasowe wykonane są z  bardzo dobrych jakościowo materiałów.

Jeśli zdecydujesz się jednak na zabudowę tarasu najlepiej wybrać aluminiową konstrukcję ze szklanym zadaszeniem. Zadaszenie tarasu ze szkła posiada odpowiednie powłoki i zabezpieczenia. Ponadto szkło chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg czy wiatr.

Natomiast jeśli nie przekonuje się zadaszenie tarasu ze szkła, godnym polecenia jest także popularny poliwęglan. Ten bezbarwny plastik jest o połowę lżejszy od szkła oraz zdecydowanie bardziej odporny na stłuczenia. Zadaszenie tarasu z płyt poliwęglanowych jest odporne na zmiany temperatury nawet od -40 do 120°C. Stylistycznie płyty poliwęglanowe pasują do wielu budynków, niezależnie czy to jest domek letniskowy czy większy dom.

 

Zadaszenie tarasu Kraków idealne dla Twojego domu i ogrodu

Ogromną zaletą tarasu odkrytego jest nieograniczony dostęp do światła w pomieszczeniu bezpośrednio znajdującym się obok, co jest niezwykle ważne głównie zimą. Przed wyborem zadaszenie tarasu warto zastanowić się czego oczekujemy i jakie rozwiązania zastosować. Lekkie, transparentne szkło VSG na taras, czy płyty poliwęglanowe, które nie przepuszczają światła. Zadaszenie tarasu aluminiowo-szklane pasuje niemal do każdej bryły. Zadaszenie tarasu może stać się integralną częścią domu lub może być zaprojektowany jako odrębna konstrukcja. Stałe zadaszenie tarasu zdecydowanie odetnie dopływ światła na taras, dlatego dobrym sposobem na jego doświetlenie jest zamontowanie oświetlenia led w dachu tarasu. Dzięki oświetleniu led na tarasie, możesz cieszyć się relaksem również po zmroku. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie led jest niezwykle energooszczędne oraz sprawi, że Twój taras nabierze nastrojowego klimatu oraz stanie się bardziej funkcjonalny.

Jest wiele możliwości zadaszenia Twojego tarasu, dlatego warto zapoznać się z ofertą znajdującą się na naszej stronie internetowej. Zadbaj o otoczenie swojego domu, dzięki nowoczesnemu zadaszeniutarasu, które zaprojektuje i przygotuje nasza firma. Zyskaj piękną ozdobę dla Twojego ogrodu i domu, a zarazem przytulne miejsce do idealnego wypoczynku.

 

ZOBACZ

ATUTY ALUBOSS
OTO, CO NAS WYRÓŻNIA:

Autorski

Autorski produkt

nowoczesny

nowoczesny design

własny

własny montaż

liczne

liczne akcesoria

niezawodny

niezawodny serwis